לוכד עכברים

לוכד עכברים זו המומחיות שלנו! אין באמת דרך להימנע מאורח לא רצוי שמגיע אלינו הביתה. בדרך כלל העכברים מגיעים לאזורים שיש בהם אוכל. ברוב המקרים תמצאו אותם מתחבאים באזור שקשה למצוא אותם. לרוב יהיו סימנים מסגירים כמו סימני צואה. אם מצאתם גללים של עכבר בארון מטבח, הדבר הראשון שתעשו לאחר הלכידה של העכבר: תנקו את הארונות מטבח באופן יסודי. תזרקו את האוכל שהעכבר היה בקרבתו. אם העכבר אכל מאחד המצרכים שלכם. האוכל יהיה מזוהם ולכן אנו מבקשים מכם להיפטר מכל אוכל נגוע שקיים זה מסכן חיים במידה ויש מגע בין העכבר לאוכל עצמו. לוכד עכברים מקצועי יגיע אליכם לדירה. יבצע סריקה עמוקה על מנת שיהיה אפשר לבצע לכידה ידנית. במידה ואין אפשרות למצוא את העכבר, מניחים מלכודות על מנת ללכוד את העכבר בצורה המהירה ביותר.

 

לוכד עכברים זמין 24/7

חברתנו זמינה עבורכם בכל שעות היממה! גם בשעות הקטנות של הלילה. בחגים ובסופי שבוע. ישנם מקרים בהם אנשים מתבלבלים בין עכבר לחולדה. לכן אנחנו ממליצים לכם לא להתקרב ולנסות ללכוד את העכבר או החולדה. היא יכולה לנשוך אתכם. ברגע שדוחקים לפינה חיה יש סיכוי גובה שהיא תתקוף. במקרה וננשכתם על ידי עכבר או חולדה צרו קשר עם מד"א בהקדם. חשוב מאוד להקפיד על הכללים שקיבלתם מהם. בשום דרך אל תנסו להתקרב אל החולדה שוב! אם היא תפחד מכם יש סיכוי גבוה שהיא תתקוף שוב. צרו קשר עם לוכד עכברים במידה ויש לכם עכבר או חולדה בבית. תזכורת חשובה: בדרך כלל עכבר קטן יותר מחולדה.

לוכד עכברים

כמה סיבות למה להתקשר ללוכד עכברים?

 •  לוכד עכברים מקצועי ידאג ללכידה מהירה ומקצועית.
 • יחסוך לכם המון פחדים חששות וסכנות.
 • נשיכה של חולדה תצריך ביקור במיון. לא מומלץ!
 • ניטור המיקום של העכבר יכול לקחת הרבה זמן מיותר. חוסר ניסיון יבריח את העכבר והלכידה תהיה קשה יותר.

כמה סיבות למה לא להתקרב לעכברים!

 • אם תלכדו עכבר בלי לוכדן מקצועי או כפפה מיוחדת אשר מתאימה ללכידה של חולדות או עכברים תסתכנו בנשיכה
 • העכבר נושא של מחלות ומעביר אותם דרך נשיכה או מאכלים ומשקאות.
 • אם העכבר ייבהל ויברח למחילה שלו, יהיה קשה בהרבה ללכוד אותו. אל תרוצו אחריו זה רק יכניס אותו לפאניקה. 

לוכד עכברים - תמונות של עבודות

כמה הסברים לגבי לוכד עכברים

מה עכברים אוכלים? מה מושך אותם לבתים שלנו? לוכד עכברים?

עכברים וחולדות חיות בכל מקום שקיימים בני אדם. הן חיות שמסתגלות כמעט לכל מצב אפשרי. גם במצבי מזג אוויר קיצוניים חיות אלה יכולות לשרוד. ברוב המקרים הן מחפשות אחר מזון. הן מזהמות את אזורי האחסון והמזון. ישנם מקרים בהם העכברים מכרסמים מבנים ורכוש כדי לייצר להם מעבר נוח. לוכד עכברים ימנע מכם התעסקות מיותרת. עכברים יכולים לגרום למחלות אצל בעלי חיים ובני אדם. אם יש לכם אזור "נגוע" אנו מבקשים מכם לזרוק את כל הקופסאות מזון שיש לכם בארון שבו נמצא העכבר. אם יש לכם כלים בארון תשטפו את הכלים בצורה מעמיקה כדי לא לקבל זיהום במקרה והכלים נגועים. עכברים אוכלים דגנים אבל הם יכולים לאכול כמעט כל דבר. עכברים הם מטפסים מצוינים לכם הם יכולים להיכנס דרך חלון הבית. דרך הביוב. או דרך מחילה שהם כרסמו אל הבית שלכם. ידוע שמכרסמים מבעירים שרפות על ידי כרסום חוטי חשמל.

מקום המגורים של העכברים

העכבר חי במקומות מסתור. זו הסיבה שניתן יהיה למצוא אותו במחילות בקרקע (סמוך למבנים ומתחתיהם). באזורי גרוטאות, בקורות, במערכות הביוב, בגגות הרעפים, בעליות הגג, במחסנים, בחניונים, בחצרות, במקלטים, בשטחים חקלאיים, בארונות המטבח, ובמרתפים. ישנם מקרים בהם העכברים כרסמו חור בקיר שנהפך לתעלת מעבר. במקרה כזה אנחנו ממליצים לאחר הלכידה לסגור את החור שקיים בקיר.

לוכד עכברים

זמני פעילות וצורת התנהגות

העכברים פעילים יותר בשעות הלילה. עכברים הם חיות מאוד סקרניות. העכברים אינם מפחדים מדברים חדשים בסביבתם. הם מיומנים בקפיצה, טיפוס ושחייה. עכברים בדרך כלל הולכים קופצים ורצים על ארבע. אך כאשר הם נלחמים או אוכלים הם מתרוממים על שתי הרגליים האחוריות. נקבת העכבר יכולה להמליט 60 גורים בשנה. זכרו: כל גור יכול להתרבות תוך פחות מחודש וחצי. תוחלת החיים הממוצעת של העכבר נעה בין 5 חודשים לשנה. העכברים יעדיפו לשמור על מרחק מחולדות. הסיבה לכך היא: החולדות טורפות את העכברים.

מה הנזק שעכבר גורם? ואיך זה קשור למזג האוויר?

כאשר מזג האוויר מתקרר,  העכברים מתחילים לחפש מקומות חמים ויבשים לחיות בהם. הבית שלכם יכול להיראות להם טוב. עכברים הם חלק מהמזיקים הנפוצים ביותר, וגם מאוד מסוכנים. הסיבה לכך היא: שהם מעבירים מחלות. מחלות אלה מופצות דרך: מגע ישיר עם העכבר, הצואה שלהם, השתן שלהם, והרוק שלהם. גם במצבי נשיכה הם מעבירים מחלות. בנוסף יש עליהם טפילים שיכולים להיצמד אליכם ולהפיץ את המחלות שלהם. כמו כן: עכברים יכולים ללעוס דרך ספרים, עץ, קירות, חוטים, וקרטונים. עכברים אחראים על הפחתה במיני הציפורים. מכיוון שהם אוכלים חלק מאותם מזונות כמו הציפורים. עכברים הורגים לטאות ועוד חרקים אחרים. העכבר יכול לגרום נזק לספרים, לרהיטים ולמזון. גם למבנה עצמו במידה והוא כרסם לעצמו מחילה בקיר. 

איך יודעים אם יש עכבר בבית? ואיך מזהים אותו?

שאריות של גללים קטנים בצבע חום שחור מעידים על הימצאות של עכבר בביתכם. רעשים בשעות הלילה בארונות או בקירות המבנה, סימני כרסום על אריזות אוכל או חבילות. לעכבר יש פרווה חומה אפורה עם זנב בצבע אפור. אוזניים עגולות, אף ארוך, וזנב ארוך כמעט בלי שיער. אורכו נע בין 11 סנטימטר ל 20 סנטימטר. אורך העכבר נמדד מהאף עד קצה הזנב. משקלו נע בין 12 ל 30 גרם. אם יש לכם חשד שיש לכם עכבר בבית ואתם רוצים לוודא שבאמת יש עכבר בבית. קחו אבקת טלק ותפזרו באותו האזור. אם יום למחרת ראיתם סימנים של צעדים, סימן שיש לכם עכבר בבית. 

איך מתבצעת הלכידה? לוכד עכברים

ישנן כמה שיטות

 • לכידת עכבר מתבצעת בלכידה ידנית על ידי לוכדן או על ידי כפפה מיוחדת נגד נשיכות. 
 • מלכודת תיבה: בתוך המלכודת שמים פיתיון. העכבר נכנס לאכול את הפיתיון ונתפס בתוך המלכודת. העכבר לא יכול לברוח מהמלכודת הזו. לאחר שהוא נכנס אל התיבה, הקפיץ מרים דלת אחורית והתיבה נסגרת. עם מלכודת זו אפשר לבצע שחרור בטבע.
 • תיבות האכלה: לא מתרחשת לכידת חולדה, אלא העכבר יאכל מהפיתיון המורעל שבתוך תיבת ההאכלה וימות לאחר מספר ימים. הבעיה עם הפתרון הזה היא שיהיה צריך לחפש לאחר מכן את הפגר, מה שעלול להיות קשה במיוחד אם העכבר מת בתוך המחילה שלו. 

איך אפשר למנוע ביקור של עכבר אצלנו בבית?

יש כמה שלבים שתצטרכו לעשות על מנת להרחיק עכברים מקרבת ביתכם. שלב ראשון: תבצעו ניקיון לבית בצורה יסודית ותסדרו אותו. זה יקשה על העכברים למצוא מקום אחסון או מזון. בנוסף לניקיון תשמרו על המזון והאשפה במכלים חסינים לעכברים. כמו מתכת או פלסטיק עבה עם מכסה אטום. אפשר גם לאחסן את האוכל במקרר. שלב שני: הסירו את כל מקורות המים שקיימים באזור הבית שלכם. במידה ולעכבר לא יהיה מזון ומים הוא לא יתעניין בבית שלכם. ברוב המקרים הם נוברים אחרי מזון. שלב שלישי: אטמו את כל הפתחים שיש לכם בבית. כמו סדקים ומרווחים באזור פתחי האוורור. מתחת לדלתות הבית והחצרות תניחו סוגרן שיורד מהדלת לרצפה. יש סוגרן משערות של מטאטא או מפח. זה ימנע את כניסת העכברים מתחת לדלתות. אם עדיין נכנס לכם לבית עכבר, צרו קשר עם לוכד עכברים מקצועי על מנת שיטפל בבעיה בהקדם.

כמה כללים איך להתנהג במקרה ויש לכם עכבר בבית!

ראשון:  תסגרו את כל הפתחים, חלונות, דלתות, וכל פתח מילוט. כדי שהוא לא יחמוק החוצה, ולבסוף תצטרכו לקרוא ללוכד עכברים. 

שני: אל תפזרו מלכודות דבק בשום אופן, אם העכבר יגע במלכודת ויצליח לברוח זה יכניס אותו לסוג של טראומה והוא לא ירצה לצאת מהמחילה שלו. כל צליל קטן יבריח אותו. 

שלישי: לאחר הלכידה של העכבר תנקו את האזור שהוא היה בו. כלל חשוב מאוד:  תשימו מסכות וכפפות! בשום פנים ואופן לא להיות בלי מסיכה! הצואה והשתן שלהם עלולים לשאת מחלות מסוכנות. 

 

לוכד עכברים - מחיר?

 • המחיר משתנה מאוד. בין סוג ההדברה לגודל הבית. הדברה של דירת חדר או בית פרטי או בניין, לבין הדברה של עסק או משרדים ומחסנים, המחיר נקבע בהתאם למבנה וסוג הדברה  השונה.
 • לכידת עכבר בדירה בדרך כלל יכולה להיחסך אם מטפלים בבניין כמו שצריך.  אם הוא הקים לו קן בתוך הבית, במקרה הראשון סגירת החורים והפתחים מהן נכנס העכבר, והדברת הבניין באמצעות פיזור רעל בבורות הביוב ובתיבות האכלה בגינה, המקלטים והמחסנים יוביל לתוצאות טובות יותר.
 • לכידת עכברים בעסקי מזון ובמפעלים דורשת טיפול חודשי קבוע, על מנת לדאוג שאוכלוסיית החולדות לא תגדל ותוביל לפגיעה בסחורה ובמזון הנמצאים בעסק.

מחפשים לוכד עכברים?

זהירות! תוכן האתר מוגן על פי חוק זכויות יוצרים.

תוכן האתר שייך לשימי המדביר בלבד.

מדי יום אתר זה נסרק על ידי מערכת לאיתור העתקות תוכן.

במידה והעתקתם תוכן או תמונות הנכם חשופים בפני תביעה!

דילוג לתוכן